Strona główna » Wiedza » Partnerstwo publiczno-prywatne » Zróżnicowany rozwój PPP w województwach

Zróżnicowany rozwój PPP w województwach

25.09.17

Pomimo licznych zachęt kierowanych przez resort rozwoju, nie odnotowano znacznego wzrostu stosowania tego trybu zamówienia. Dla przykładu, od 2009 r. do 2016 r. w woj. mazowieckim podpisano 22 umowy o partnerstwo, zaś w woj. podlaskim jedną - informuje Portal Samorządowy.

articleImage: Zróżnicowany rozwój PPP w województwach fot. Thinkstock

Od 2009 r. do 2016 r. w Polsce ukazały się 454 ogłoszenia o poszukiwaniu partnera prywatnego. Jedynie 124 z nich zakończyło się skutecznym zawarciem umowy o partnerstwo. Lliczne zachęty płynące ze strony resortu rozwoju również nie wpłynęły na wzrost popularności. W 2016 r. bowiem zawarto jedynie 8 takich umów.

Różnice w rozwoju partnerstwa publiczno-prywatnego są również widoczne na poziomie województw. W analizowanym okresie, w woj. mazowieckim zawarto 22 umowy o partnerstwo, zaś w województwach podlaskim i łódzkim po jednej z nich. Bartosz Mysiorski, wiceprezes zarządu Fundacji Centrum PPP wskazuje, że przyczyną są przede wszystkim uwarunkowania historyczne.

- To bardzo uderzające jest na Podlasiu, gdzie ludzie są otwarci, bezpośredni, a w tych kontaktach urzędowych to się nie odzwierciedla i mamy efekt w postaci jednej umowy PPP – zaznacza wiceprezes Mysiorski.

Źródło: Portal Samorządowy

25.09.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE