Strona główna » Wiedza » Aktualności » Zamawiający złożą sprawozdania z udzielonych w 2017 r. zamówień publicznych

Zamawiający złożą sprawozdania z udzielonych w 2017 r. zamówień publicznych

04.01.18

Zamawiający mają obowiązek przekazania Prezesowi Urzędu Zamówień Publicznych rocznych sprawozdań z zamówień publicznych udzielonych w 2017 r. Sprawozdania należy przekazać do 1 marca 2018 r.

articleImage: Zamawiający złożą sprawozdania z udzielonych w 2017 r. zamówień publicznych fot. Thinkstock

Przygotowanie i przekazanie rocznego sprawozdania do Urzędu Zamówień Publicznych możliwe jest wyłącznie w formie elektronicznej. Inne formy przesyłania sprawozdania nie są akceptowane.

Na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych udostępniono formularz Rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach.

Ponadto, UZP przypomina, że w związku z przyjęciem przez Radę Ministrów w dniu 29 marca 2017 r. nowych „Zaleceń w sprawie uwzględniania przez administrację rządową aspektów społecznych w zamówieniach publicznych” zmianie uległy zasady sprawozdawczości z realizacji obowiązków nałożonych ww. zaleceniami na jednostki administracji rządowej.

Zalecenia Rady Ministrów rozszerzyły obowiązek sprawozdawczy na wszystkich kierowników jednostek administracji rządowej, dokonując przy tym zmiany sposobu przekazywania przez te jednostki informacji o udzielonych zamówieniach uwzględniających aspekty społeczne. Realizacja sprawozdawczości na nowych zasadach dokonywana jest w ramach rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach.

Zniesiono tym samym dotychczasowy obowiązek przekazywania Prezesowi UZP osobnej informacji o stosowaniu klauzul społecznych.

Anna Stańczuk 04.01.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE