Strona główna » Wiedza » Analizy i komentarze » Zamawiający ma sprawdzać, czy zamówienie wykonują legalni pracownicy

Zamawiający ma sprawdzać, czy zamówienie wykonują legalni pracownicy

28.11.17

Zamawiający jest zobowiązany nie tylko wymagać, aby osoby wykonujące czynności polegające na świadczeniu pracy w trakcie realizacji zamówienia były zatrudnione na podstawie umowy o pracę, lecz ma również obowiązek kontrolować wywiązywanie się z tego obowiązku przez wykonawców i podwykonawców.

articleImage: Zamawiający ma sprawdzać, czy zamówienie wykonują legalni pracownicy fot. Thinkstock

Takie zasady określili we wspólnym stanowisku prezes Urzędu Zamówień Publicznych i Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Jak podkreślają, zarówno obowiązki wykonawców związane z zatrudnianiem na podstawie umowy o pracę, jak i uprawnienia kontrolne zamawiającego muszą zostać sprecyzowane w przygotowanej przez zamawiającego specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Jak podkreśla komentująca ten dokument Katarzyna Śliwak, z praktyki infrastruktury, transportu, zamówień publicznych i PPP kancelarii Wardyński i Wspólnicy, jego autorzy dodają, że aby zapisy SIWZ były skuteczne, powinny znaleźć odzwierciedlenie w postanowieniach umowy o zamówienie publiczne zawartej z wykonawcą. Zwłaszcza informacje precyzujące uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli i nakładania sankcji powinny zostać zamieszczone w umowie, gdyż dotyczą one etapu wykonania zamówienia.

Więcej>>

28.11.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE