Strona główna » Wiedza » Analizy i komentarze » Zaczyna się debata o zmianach w prawie zamówień publicznych

Zaczyna się debata o zmianach w prawie zamówień publicznych

21.05.18

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zapowiada przygotowanie koncepcji zmian w prawie zamówień publicznych. - Zmiany są potrzebne, ale należy zachować wiele elementów prawa obowiązującego obecnie, bo jest w nim wiele wartościowych rozwiązań - komentuje dr Włodzimierz Dzierżanowski.

articleImage: Zaczyna się debata o zmianach w prawie zamówień publicznych Baza książek Wolters Kluwer

- Chcemy najpierw przygotować rodzaj koncepcji nowego prawa zamówień publicznych, ale dość szczegółowo opisującej założenia możliwych zmian i oddać taki materiał do konsultacji przed przygotowaniem projektu przepisów - deklaruje wiceminister przedsiębiorczości i technologii Mariusz Haładyj. - Przedstawimy ją, gdy domkniemy robocze uzgodnienia - również z Urzędem Zamówień Publicznych - tłumaczy wiceminister.

Pozytywnie o planowanych pracach wypowiada się były wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych dr Włodzimierz Dzierżanowski. - Ja jestem zwolennikiem poglądu, że potrzebne jest nowe prawo zamówień publicznych. Głównie ze względu na pewien bałagan, który powstał w tej regulacji na skutek wielu zmian legislacyjnych. Ale nie dlatego, że przepisy starego prawa są co do zasady złe. Zanim więc zacznie się prace nad nowym prawem, trzeba sobie zadać pytanie, co zostawić ze starego, żeby czegoś wartościowego nie stracić, bo tam jest wiele rzeczy prawidłowych - mówi ekspert.

Wiecej: Dr Dzierżanowski: prawo zamówień publicznych wymaga zmian, ale przemyślanych>>


Prawo zamówień publicznych. Komentarz>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE