Strona główna » Wiedza » Analizy i komentarze » Wykonawca może korzystać z zasobów osób trzecich w postępowaniu

Wykonawca może korzystać z zasobów osób trzecich w postępowaniu

15.02.17

Wykonawcy w zamówieniach publicznych wielokrotnie korzystają z zasobów podmiotu trzeciego lub podwykonawcy w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, a także do sprawniejszej realizacji zamówienia. Problematyka ta została kompleksowo przedstawiona w publikacji "Korzystanie z zasobów osób trzecich w zamówieniach publicznych".

articleImage: Wykonawca może korzystać z zasobów osób trzecich w postępowaniu fot. Thinkstock

Zakres koniecznego zaangażowania podmiotów oddających zasoby wykonawcy w późniejszą realizację zamówienia, dopuszczalność wyłączenia podwykonawstwa, sposób dowodzenia zobowiązania do oddania zasobów, a także zmiany w zakresie podwykonawstwa na etapie realizacji zamówienia publicznego to główne elementy publikacji autorstwa Katarzyny Eger.

Autor na podstawie orzecznictwa sądów krajowych oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej prezentuje kompleksowo problematykę dotyczącą korzystania z zasobów osób trzecich oraz podwykonawców w zamówieniach publicznych.

Szeroko omówione zostały również zmiany wynikające z implementacji do polskiego systemu prawnego dyrektyw Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE i 2014/25/UE oraz nowelizacji Prawa zamówień publicznych, która weszła w życie 28 lipca 2016 r.

Pomocne w praktyce okażą się także wzory dokumentów potwierdzających możliwość wykorzystania zasobów danego podmiotu w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

Publikacja przeznaczona jest dla zamawiających i wykonawców, którzy ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego, pracowników administracji rządowej oraz samorządowej zajmującej się tematyką zamówieniową. Książka wzbudzi zainteresowanie także organów orzekających oraz prawników, którzy zajmują się tą problematyką.

Więcej informacji na temat publikacji w księgarni Profinfo >>>

Filip Śledź 15.02.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: profinfo
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE