Strona główna » Wiedza » Partnerstwo publiczno-prywatne » Wiązowna zmodernizuje gminne obiekty w formule PPP

Wiązowna zmodernizuje gminne obiekty w formule PPP

07.03.17

Gmina Wiązowna podpisała umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym, której przedmiotem jest modernizacja obiektów gminnych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Kontrakt opiewa na 70 mln zł.

articleImage: Wiązowna zmodernizuje gminne obiekty w formule PPP fot. Thinkstock

Przedsięwzięcie będzie realizowane przez konsorcjum firm Warbud i Siemens. Partner prywatny odpowiedzialny jest za zapewnienie finansowania, wykonanie dokumentacji projektowej, a także przeprowadzenie robót i prac termomodernizacyjnych. Konsorcjum zobowiązało się także do utrzymania stanu technicznego obiektów oraz zarządzania gospodarką energetyczną przez 15 lat od zakończenia inwestycji.

– Wiązowna to idealny przykład niedużej gminy, która dzięki wykorzystaniu formuły PPP ma szansę rozwiązać problemy związane z dostępnością i jakością infrastruktury edukacyjnej – mówi mec. Rafał Cieślak z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz. W zakres przedsięwzięcia wchodzą głównie obiekty szkolne. Partner prywatny został wyłoniony w trybie dialogu konkurencyjnego, który staje się standardem wśród projektów partnerstwa publiczno-prywatnego. 

Gmina podpisała już umowę o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. W ramach projektów hybrydowych realizowanych w trybie PPP wykorzystuje się zarówno środki unijne, jak również kapitał partnera prywatnego i wkład ze strony publicznej. Potencjał wynikający z tego rodzaju projektów jest niezwykle wysoki. Dlatego też, należy promować taki tryb udzielania zamówienia oraz edukować zamawiajacych w tym zakresie.

Źródło: www.kdg.waw.pl 

07.03.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE