Strona główna » Wiedza » Aktualności » UZP zachęca małe firmy do walki o zamówienia publiczne

UZP zachęca małe firmy do walki o zamówienia publiczne

24.05.18

Małe i średnie firmy wciąż nie wykorzystują szans, jakie stwarza rynek zamówień publicznych - twierdzi prezes Urzędu Zamówień Publicznych Małgorzata Stręciwilk. Jej zdaniem największą barierą w tej dziedzinie są problemy formalne i prawne.

articleImage: UZP zachęca małe firmy do walki o zamówienia publiczne fot. Thinkstock

Jak mówiła prezes podczas jednego ze spotkań z przedsiębiorcami, wartość rynku zamówień publicznych wzrosła do 163 mld zł, to jest do ponad 8 proc. PKB. Jednak podkreślała, że udział małych i średnich polskich firm w tym rynku jest wciąż niesatysfakcjonujący.  

Urząd Zamówień Publicznych informuje, że podjął działania wspierające wykonawców w ramach projektu „Prawo do przedsiębiorczości”, realizowanego wspólnie przez: Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Finansów, Bank Gospodarstwa Krajowego, Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A., Urząd Dozoru Technicznego oraz Urząd Zamówień Publicznych.

LEX Zamówienia Publiczne>>

Celem tej akcji edukacyjnej dla MŚP jest przekazanie mikro, małym i średnim firmom wiedzy na temat gruntownej reformy prawa gospodarczego - Konstytucji Biznesu - poprawiającej środowisko prawno-instytucjonalne, w którym działają polscy przedsiębiorcy. Projekt pozwoli na przekazanie im wiedzy o nowych rozwiązaniach, w tym w zakresie zamówień publicznych, ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.

Podczas konferencji organizowanych w ramach projektu prezentowane są założenia i korzyści wynikające z wprowadzonych zmian legislacyjnych. Pierwsze z cyklu spotkań odbyło się 21 maja 2018 r. w Koszalinie. Zaprezentowane zostały na nim ułatwienia dla wykonawców w ubieganiu się o zamówienie publiczne wprowadzone w życie nowelizacją Pzp, wdrażającą do polskiego porządku prawnego dyrektywy unijne.

Czytaj: Rośnie rynek zamówień publicznych>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE