Strona główna » Wiedza » Aktualności » Szmit: przetarg na odcinek A1 Tuszyn - Częstochowa jeszcze przed wakacjami

Szmit: przetarg na odcinek A1 Tuszyn - Częstochowa jeszcze przed wakacjami

19.05.17

Prawdopodobnie jeszcze przed tegorocznymi wakacjami zostanie ogłoszony przetarg na brakujący odcinek autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa - poinformował w czwartek dziennikarzy wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

articleImage: Szmit: przetarg na odcinek A1 Tuszyn - Częstochowa jeszcze przed wakacjami fot. Thinkstock

"We wtorek Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów postanowił, że odcinek ten będzie realizowany ze środków Krajowego Funduszu Drogowego, co przyspieszy realizacje całego projektu" - powiedział dziennikarzom Szmit.

Według Szmita sposób finansowania przez Krajowy Fundusz Drogowy jest tańszy przy tych założeniach, które były przyjęte dla PPP, czyli opłacie za tak zwaną dostępność.

"Przetarg jest już gotowy w około 98-99 proc. A ponieważ jest decyzja polityczna o rozpoczęciu, to spodziewam się, że przetarg będzie ogłoszony jeszcze przed wakacjami" - dodał.

Koszt budowy liczącego 80 km odcinka autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa szacowany był wcześniej na około 3,6 mld zł.

Planowano, że odcinek zostanie wybudowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Podmioty, które zgłosiły chęć budowy i z którymi podpisano umowę, nie były jednak w stanie zapewnić finansowania na realizację tej inwestycji.(PAP)

19.05.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE