Strona główna » Wiedza » Aktualności » Szef MON zapowiada zakup śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych

Szef MON zapowiada zakup śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych

21.06.18

Priorytetem jest zakup nowych śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych - zadeklarował w czwartek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

articleImage: Szef MON zapowiada zakup śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

- Inspektorat Uzbrojenia przygotowuje już zaproszenia dla potencjalnych wykonawców na składanie ofert ostatecznych. Za kilka miesięcy ogłosimy postępowanie na pozyskanie nowych śmigłowców uderzeniowych w ramach programu "Kruk" - zapowiedział minister.

- Zdajemy sobie także sprawę, że konieczna jest modernizacja Marynarki Wojennej - stwierfdził minister podczas obchodów Święta Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie. I dodał, że perspektywę jej rozwoju przedstawię przy okazji święta Marynarki Wojennej w Gdyni w niedzielę. Zdaniem ministra  trzeba "jasno określić, które śmigłowce dla polskiego wojska są potrzebne w pierwszej kolejności, a które zakupy mogą poczekać".

Według Mariusza Błaszczaka pprojekt zakupu śmigłowców specjalistycznych i wielozadaniowych przygotowywano w latach ubiegłych, w zupełnie innej sytuacji geopolitycznej. - W czasie rządów PO chciano stworzyć armię przeznaczoną przede wszystkim do operacji ekspedycyjnych. Polskie wojsko przygotowywali tylko do udziału w misjach pokojowych. Tam śmigłowce rzeczywiście odgrywałyby kluczową rolę - stwierdził.


Prawo zamówień publicznych. Komentarz>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE