Strona główna » Wiedza » Aktualności » Szczecin: w połowie roku ma ruszyć przetarg na aquapark

Szczecin: w połowie roku ma ruszyć przetarg na aquapark

06.03.18

W połowie br. ruszy przetarg na budowę Fabryki Wody, czyli szczecińskiego aquaparku - zapowiedział we wtorek prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Z szacunków miasta wynika, że inwestycja będzie gotowa w 2021 r.

articleImage: Szczecin: w połowie roku ma ruszyć przetarg na aquapark fot. Thinkstock

"Myślę, że ten projekt będzie jednym z najbardziej atrakcyjnych w Europie i bardzo nowoczesnych" - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Krzystek.

Według niego, aquapark jest obok budowy stadionu piłkarskiego najważniejszą miejską inwestycją w najbliższych latach. "Mam nadzieję, że wszystkie prace pójdą zgodnie z planem i będziemy mogli cieszyć się aquaparkiem już mniej więcej za trzy lata, bo wtedy powinniśmy go oddawać do użytku" - dodał Krzystek.

Miasto złożyło już wniosek o pozwolenie na budowę Fabryki Wody. Z jego szacunków wynika, że w połowie br. ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę prac budowlanych, a te będą mogły się rozpocząć na przełomie 2018 i 2019 r.

LEX Zamówienia Publiczne >>

W ramach inwestycji powstanie hala basenowa wyposażona m.in. w duży basen rekreacyjny, basen sportowy, brodziki dla dzieci, wodny plac zabaw i zjeżdżalnie. Przewidziana została również strefa relaksacyjna oraz strefa wypoczynkowa z wodospadem. Obiekt posiadać będzie ponadto strefę wellness oraz strefę rozrywkową.

Zespół basenów z dużym zbiornikiem rekreacyjnym, plażą i lodowiskiem oraz tarasami powstanie z kolei na zewnątrz Fabryki Wody.

Inwestycja ma nie tylko służyć rozrywce, ale także uczyć. Ofertę rozrywkową aquaparku mają uzupełnić także eksperymenty z fizyki, chemii i biologii.

Koszt budowy szczecińskiego aquaparku wraz z wyposażeniem części wodnej to 123 mln zł. brutto. (PAP)

06.03.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE