Strona główna » Wiedza » Aktualności » Starosta bieruńsko-lędziński oskarżony ws. ustawiania przetargów

Starosta bieruńsko-lędziński oskarżony ws. ustawiania przetargów

04.01.18

Katowicka prokuratura oskarżyła starostę bieruńsko-lędzińskiego Bernarda B., b. dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bieruniu Dorotę U. oraz inne osoby o przestępstwa związane z ustawaniem przetargów. Urzędnicy odpowiedzą przed sądem za przekroczenie uprawnień.

articleImage: Starosta bieruńsko-lędziński oskarżony ws. ustawiania przetargów fot. Thinkstock

O skierowaniu aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Tychach poinformowała w czwartek Monika Łata z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Staroście i b. dyrektor prokuratura zarzuca, że jako funkcjonariusze publiczni od 2014 r. naruszali przepisy prawa zamówień publicznych w przetargach ogłaszanych przez powiat i zarząd dróg.

Według prokuratury, urzędnicy weszli w porozumienie z przedstawicielami różnych spółek, „w efekcie powodując ograniczenie zasad uczciwej konkurencji i mechanizmów wolnorynkowych, a w konsekwencji ograniczenie możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty”, w ten sposób działając na szkodę interesu publicznego, Skarbu Państwa i powiatu.

„Oskarżeni stwierdzili, że zdarzenia opisane w postanowieniu o przedstawieniu zarzutów miały miejsce, jednak nie potrafili ich odtworzyć, powołując się na upływ czasu” - poinformowała prok. Łata. Prokuratura zastosowała wobec nich poręczenia majątkowe.

Bernardowi B., Dorocie U. i pozostałym oskarżonym może grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Do chwili nadania tej depeszy PAP nie uzyskała komentarza starosty.(PAP)

04.01.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE