Strona główna » Wiedza » Aktualności » Spalarnia w Gdańsku powstanie w partnerstwie publiczno-prywatnym

Spalarnia w Gdańsku powstanie w partnerstwie publiczno-prywatnym

22.05.18

Na początku maja br. w Gdańsku spółka Zakład Utylizacyjny sp. z o.o. oraz wykonawcy: Astaldi, Termomeccanica Ecologia oraz TIRU podpisali umowę na zaprojektowanie, budowę i eksploatację zakładu termicznego przekształcania odpadów w Gdańsku.

articleImage: Spalarnia w Gdańsku powstanie w partnerstwie publiczno-prywatnym fot. Thinkstock

Moc przerobowa zakłądu wyniesie 160 tysięcy ton rocznie. Do nowej spalarni trafiać będą śmieci od ponad milion mieszkańców Gdańska i okolicznych gmin. Wyprodukowane w zakładzie ciepło popłynie do miejskiej sieci ciepłowniczej, a energia elektryczna do sieci energetycznej. Inwestycję, która zakończy się w roku 2021, wsparł Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotacją ponad 353 milionów złotych z unijnego Funduszu Spójności.
Obiekt za ponad 660 mln złotych wybuduje konsorcjum włoskich koncernów Astaldi (lider) i Termomeccanica Ecologia oraz francuskiej firmy Tiru.

LEX Zamówienia Publiczne>>

Podpisanie umowy to efekt długotrwałego postępowania o zawarcie umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym, które zostało wszczęte we wrześniu 2014 roku. 
Zwycięskiemu konsorcjum zarówno na etapie dialogu konkurencyjnego, przygotowania oferty, jak również na etapie sporów prowadzonych przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz Sądem Okręgowym w Gdańsku  doradzała kancelaria DZP z Warszawy.
 
 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE