Strona główna » Wiedza » Aktualności » Sąd w Nowym Sączu powstał w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

Sąd w Nowym Sączu powstał w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

11.04.18

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu otrzymał nową siedzibę. Budynek o powierzchni 8,5 tys. mkw., który został przekazany w miniony piątek, zbudowała firma Warbud, która przez 20 lat będzie go wynajmować sądowi.

articleImage: Sąd w Nowym Sączu powstał w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego fot. Thinkstock

Przekazanie nowego budynku na potrzeby sądu pozwoliło nam przenieść wszystkie wydziały i oddziały sądu do jednej siedziby. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne z punktu widzenia zarządzania sądem, w szczególności w zakresie kierowania zespołem pracowników – mówi Dariusz Rams, prezes Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.

Koszt budowy to blisko 125 mln zł. Całość wyłożył Warbud, który zainwestowane fundusze zamierza odzyskać i zarobić na wynajmowaniu budynku sądowi przez najbliższe 20 lat. ‒ My, jako partner prywatny, dostarczamy kompleksowych usług: projektowej, budowlanej, finansowania i zarządzania - Mirosław Józefczuk, członek Zarządu WARBUD S.A.
‒ Zarówno w wymiarze sprawiedliwości, jak i w innych sferach rządowych ‒ wszędzie tam, gdzie Skarb Państwa ma potrzeby inwestycyjne ‒ ta formuła będzie wykorzystywana. To jest dobry początek – mówi wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Więcej>>


Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym. Komentarz>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE