Strona główna » Wiedza » Aktualności » Są dwa przetargi na zakup autobusów dla Warszawy

Są dwa przetargi na zakup autobusów dla Warszawy

17.02.17

Warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA) rozpoczęły procedurę przetargową na zakup 90 nowych autobusów. Firma ogłosiła właśnie dwa przetargi. Jeden z nich na 80 autobusów z napędem spalinowym, a drugi na 10 autobusów z napędem elektrycznym - poinformowały MZA w komunikacie.

articleImage: Są dwa przetargi na zakup autobusów dla Warszawy fot. Thinkstock

Warszawska spółka komunikacyjna przypomina, że już wcześniej zakontraktowała dziesięć autobusów elektrycznych. Oznacza to, że w tym roku do stolicy przyjedzie 100 nowych autobusów.
Flota samych elektrobusów wzrośnie w tym roku o 20 sztuk, w sumie więc po Warszawie będzie kursowało 30 elektrycznych autobusów.

W ramach zamówienia dotyczącego dostawy 80 autobusów, Warszawa chce pozyskać 40 pojazdów przegubowych, 35 pojazdów klasy maxi o długości 12 metrów oraz pięć przegubowców na gaz CNG. Nowe autobusy zastąpią wycofywane Solarisy, Jelcze i MAN-y.

Spółka poinformowała, że oferenci będą mogli uzyskać dodatkowe punkty za zastosowanie energooszczędnych rozwiązań takich jak panele fotowoltaiczne na dachach oraz system odzysku energii podczas hamowania pojazdu. (PAP)

17.02.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE