Strona główna » Wiedza » Aktualności » Rząd zapowiada otwieranie rynku zamówień publicznych

Rząd zapowiada otwieranie rynku zamówień publicznych

25.06.18

Otwarcie rynku zamówień publicznych zapowiada minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Sprzyjać temu ma stworzenie powszechnego samorządu gospodarczego. 

articleImage: Rząd zapowiada otwieranie rynku zamówień publicznych Foto: Aron Urb (EU2017EE) - CC BY-SA 2.0.

Podczas swojego wystąpienia na Forum Wizja Rozwoju w Gdyni minister zapowiedziała m.in., że "jest w blokach startowych do uruchomienia projektu powszechnego samorządu gospodarczego, bo potrzebna jest silna reprezentacja polskiego przemysłu i gospodarki w zderzeniu z administracją europejską. Ale jak  mówiła, trzeba także otworzyć rynek zamówień publicznych. - Bo ten rynek w ubiegłym roku to było 8 procent polskiego PKB - wskazała.

Rynek ten, mówiła, powinien był w większym stopniu otwarty dla małych i średnich przedsiębiorców, a także spowodować, że państwo polskie "stanie się państwem inteligentnego zamawiającego". I jak dodała, tylko stawiając w zamówieniach na innowacyjne towary i usługi, będziemy w stanie "przekroczyć barierę rozwoju".

Przeczytaj także o elektronizacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w komentarzu praktycznym "Elektronizacja zamówień publicznych"w serwisie LEX (dla zalogowanych użytkowników).

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE