Strona główna » Wiedza » Aktualności » Rośnie rynek zamówień publicznych

Rośnie rynek zamówień publicznych

23.05.18

Rok 2017 był wyjątkowy. Wartość rynku zamówień publicznych wzrosła do 163 mld zł, to jest do ponad 8 proc. PKB - poinformowała w środę prezes Urzędu Zamówień Publicznych Małgorzata Stręciwilk.

articleImage: Rośnie rynek zamówień publicznych fot. Thinkstock

Informację taką szefowa UZP przedstawiła podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z przedsiębiorcami i urzędnikami ws. reformy prawa gospodarczego, w tym głównie Konstytucji Biznesu.

Podkreślała, że na tym rynku jest sporo pieniędzy do wykorzystania. Przyznała jednak, że staranie się o zamówienia publiczne jest ciężkie dla małych i średnich firm i dodała, że chodzi głównie o formalności.

Prezes UZP zachęcała sektor MŚP do udziału w zamówieniach publicznych. - Planujemy poważne zmiany w Prawie zamówień publicznych, pracujemy nad nową ustawą, która ma odformalizować postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, co obecnie jest pewną barierą – poinformowała.

Przypomniała też, że od października br. postępowanie o zamówienia publiczne będzie zelektronizowane. - UZP przygotowuje narzędzie techniczne do prowadzenia takich postepowań. Odłożyliśmy w czasie do 1 stycznia 2020 roku elektronizację małych zamówień publicznych, poniżej progów unijnych, tak by dać czas sektorowi MŚP na przygotowanie się do tej rewolucji – podsumowała.
 

LEX Zamówienia Publiczne>>
 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE