Strona główna » Wiedza » Partnerstwo publiczno-prywatne » Resort rozwoju wspiera kolejny projekt PPP

Resort rozwoju wspiera kolejny projekt PPP

23.06.17

Projekt pn. „Budowa linii tramwajowej Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (etap IV)” został  objęty wsparciem doradczym finansowanym przez Ministerstwo Rozwoju. 14 czerwca 2017 r. została podpisana umowa z doradcami w celu zapewnienia wsparcia prawnego, ekonomiczno-finansowego i technicznego dla przygotowania i wdrożenia ww. projektu w modelu PPP.

articleImage: Resort rozwoju wspiera kolejny projekt PPP fot. Thinkstock

Jest to już trzecia umowa na doradztwo PPP zawarta w tym roku przez Ministerstwo Rozwoju w ramach prowadzonych przez resort działań na rzecz lepszego wykorzystania tej formuły w Polsce. Pozostałe umowy dotyczą projektów PPP realizowanych przez Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz miasto Tarnów.

Projekt pn. „Budowa linii tramwajowej Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (etap IV)” zakłada stworzenie nowej linii tramwajowej o długości ok. 4,5 km łączącą północną dzielnicę Mistrzejowice z istniejącą siecią tramwajową poprzez ulicę Meissnera. Nakłady inwestycyjne oceniane są na ok. 376 mln zł.

Wsparcie Ministerstwa Rozwoju obejmuje szeroki zakres działań doradczych, w tym przede wszystkim wsparcie promotora projektu w przeprowadzeniu postępowania przetargowego na wybór partnera prywatnego aż do etapu zamknięcia finansowego. Może objąć również sporządzenie dokumentacji niezbędnej do ubiegania się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. 

Poza ww. projektami Ministerstwo wspiera obecnie projekty dot. modernizacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu oraz przebudowy i utrzymania dróg wojewódzkich w województwie dolnośląskim.

W najbliższym czasie Ministerstwo Rozwoju planuje objąć podobnym wsparciem kolejne zamierzenia inwestycyjne PPP.

Źródło: www.ppp.gov.pl

23.06.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE