Strona główna » Wiedza » Analizy i komentarze » Realizacja zamówień publicznych kluczowa dla rozwoju startupów

Realizacja zamówień publicznych kluczowa dla rozwoju startupów

16.06.17

Dzięki realizacji zamówień startup może przekształcić się w średniej wielkości biznes. Eksperci przekonują, że uczestnictwo w przetargach to perspektywa rozwoju firmy - podaje Rzeczpospolita.

articleImage: Realizacja zamówień publicznych kluczowa dla rozwoju startupów fot. Thinkstock

Ostatnia nowelizacja p.z.p., która w większym stopniu nakazuje uwzględniać aspekty innowacyjne w ofercie, a także rezygnuje z ceny jako najważniejszego kryterium oceny ofert może znacznie wpłynąć na rozbudowę całego systemu startupów w Polsce. Trybem udzielania zamówienia publicznego, który będzie miał na to decydujący wpływ jest partnerstwo innowacyjne. 

Jak zaznacza Katarzyna Cichoń z KPMG na łamach Rzeczpospolitej, w celu rozwoju tego rodzaju działalności niezbędne są jednak dalsze zmiany w p.z.p. Główną barierą dla uczestnictwa startupów w przetargach są warunki udziału w postępowaniu. Wysokie wymagania ekonomiczne oraz posiadanie referencji ograniczają możliwość skutecznego konkurowania o udzielenie zamówienia.

Pomimo możliwości wzięcia udziału w postępowaniu startupy często nie są zainteresowane taką formą rozwoju własnego przedsiębiorstwa. Uczestnictwo w realizacji zamówień publicznych jest jednak znakomitą szansą na ich rozwój. Wpływa ono pozytywnie na rozwój własnej firmy oraz wiarygodność na rynku.

Źródło: Rzeczpospolita

16.06.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE