Strona główna » Wiedza » Partnerstwo publiczno-prywatne » Przetłumaczono "Przewodnik po statystycznym ujęciu PPP"

Przetłumaczono "Przewodnik po statystycznym ujęciu PPP"

12.04.17

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Ministerstwem Rozwoju dokonał nieoficjalnego tłumaczenia "Przewodnika po statystycznym ujęciu PPP". Oryginalna publikacja została przygotowana przez organy unijne.

articleImage: Przetłumaczono fot. Thinkstock

Nieoficjalnie przetłumaczono na język polski dokument pt.: "A Guide to the Statistical Treatment of PPPs". Jest to publikacja opracowana przez urząd statystyczny Komisji Europejskiej - Eurostat oraz Europejskie Centrum Wiedzy PPP - EPEC. Przewodnik oparty został na regulacjach określonych w Europejskim systemie rachunków (ESA 2010) oraz na Podręczniku deficytu i długu sektora instytucji rządowych i samorządowych - wdrożenie ESA 2010. 

Publikacja została przygotowana ze względu na Plan Inwestycyjny dla Europy. Zawarto w nim zasady ujęcia statystycznego przedsięwzięć PPP, które mają wpłynąć na większą pewność planowania, co przełożyć się ma na zwiększenie liczby inwestycji realizowanych w tym trybie.

Adresatem przewodnika są głównie podmioty zainteresowane partnerstwem publiczno-prywatnym. Publikacja będzie przydatna zarówno dla podmiotów przygotowujących, jak i realizujących projekty w tym trybie. 

Przetłumaczoną publikację znajdziesz TUTAJ >>>

Źródło: www.ppp.gov.pl

12.04.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE