Strona główna » Wiedza » Partnerstwo publiczno-prywatne » PPP to najlepsza formuła realizacji publicznych inwestycji

PPP to najlepsza formuła realizacji publicznych inwestycji

24.03.17

"Partnerstwo publiczno-prywatne w doskonały sposób optymalizuje jakość infrastruktury i środki pieniężne" - ocenili uczestnicy Forum Liderów PPP, które odbyło się w Warszawie.

articleImage: PPP to najlepsza formuła realizacji publicznych inwestycji fot. Thinkstock

Jak podkreślił dyrektor Instytutu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego Bartosz Korbus, nie wszystkie samorządy zdają sobie sprawę, jak przebiega procedura wyboru partnera do projektów PPP. "Często nie wierzą, że znajdzie się inwestor dla ich przedsięwzięcia" - dodał.

Według Korbusa, na etapie przygotowywania oferty inwestycyjnej samorządy powinny dobrze zdefiniować swoje potrzeby i zastanowić się, w jaki sposób mogą zapłacić partnerowi prywatnemu. "Ważne jest też uwzględnienie oczekiwań banków, które pożyczają na tę współpracę środki" - zaznaczył.

Z inicjatywy magazynu "Liderzy innowacyjności" w stolicy spotkali się reprezentanci sektora publicznego i firm prywatnych oraz eksperci posiadający praktyczne doświadczenie w implementacji partnerstwa publiczno-prywatnego. Forum zadedykowano w szczególności samorządom zainteresowanym realizacją inwestycji publicznych w modelu alternatywnym do przetargu publicznego.

Materiał wideo dostępny pod adresem: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/72701,,forum-liderow-ppp-najlepsza-formula-realizacji-przedsiewziec-publicznych-jest-partnerstwo

Źródło: Centrum Prasowe PAP

24.03.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE