Strona główna » Wiedza » Partnerstwo publiczno-prywatne » Potrzebna zmiana podejścia do projektów w trybie PPP

Potrzebna zmiana podejścia do projektów w trybie PPP

02.01.17

Do tej pory jednostki samorządu terytorialnego podchodziły z rezerwą do projektów realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Projekt polityki rządu zakłada zwiększoną liczbę inwestycji realizowanych w tym trybie zamówienia - podaje Rzeczpospolita.

articleImage: Potrzebna zmiana podejścia do projektów w trybie PPP fot. Thinkstock

Projekt polityki rządu w sprawie rozwoju PPP ma zmienić podejście do tej formuły udzielania zamówienia. Aktualnie jest on na etapie konsultacji międzyresortowych. Na początku 2017 r. będzie nad nim obradować Stały Komitet Rady Ministrów. 

Jak czytamy w Rzeczpospolitej same założenia jednak nie przyniosą wzrostu liczby obiektów budowanych w PPP. Jednak, niezwykle istotne jest wysłanie przez rząd samego sygnału zachęcającego do korzystania z tej formuły. Bezpośredni wpływ na wzrost będzie miało zakładane wprowadzenie tzw. negatywnego testu PPP. Polegałby on na tym, że instytucje musiałyby sprawdzić, czy nie byłoby bardziej opłacalne zastosowanie trybu partnerstwa publiczno-prywatnego zamiast tradycyjnego zamówienia publicznego.

Na chwilę obecną prowadzonych jest 77 projektów, w których poszukiwany jest partner prywatny. Jest to niewspółmierna ilość do potrzeb istniejących na rynku nieruchomości.

Źródło: www.rp.pl

Dowiedz się więcej z książki
Zamówienia publiczne. Orzecznictwo sądów okręgowych w latach 2010-2015 z komentarzem
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

02.01.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE