Strona główna » Wiedza » Partnerstwo publiczno-prywatne » Nowe otwarcie w stronę projektów PPP

Nowe otwarcie w stronę projektów PPP

08.03.17

Widoczna jest zmiana polityki Ministerstwa Rozwoju wobec projektów przeprowadzanych w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego. Jest to pewnego rodzaju nowe otwarcie w stosunku udzielania zamówienia publicznego w ten sposób - informuje Portal Samorządowy.

articleImage: Nowe otwarcie w stronę projektów PPP fot. Thinkstock

Ostatnie zmiany w prawie w widoczny sposób sprzyjają rozwojowi partnerstwa publiczno-prywatnego. Przepisy, które bezpośrednio wiążą się z tym trybem zostały ujednolicone oraz uproszczone. Zmiany w ustawie o koncesji na roboty budowlane lub usługi również pozytywnie wpływają na rozwój partnerstwa. 

Agata Kozłowska, ekspert w dziedzinie infrastruktury i PPP w Instytucie Sobieskiego zaznacza, iż resort rozwoju do kwestii rozwoju partnerstwa podszedł w sposób profesjonalny. Przeprowadzona została analiza rynku, rozeznanie tematu, widoczna jest pewnego rodzaju koncepcja na rozpowszechnienie tego trybu udzielania zamówienia, które jest swoistym nowym otwarciem. Zmiana polityki w stronę PPP jest także widoczna w tegorocznych działaniach, o czym świadczą przetargi związane z termomodernizacją, infrastrukturą szpitalną czy basenową.

Ważne dla rozwoju partnerstwa jest także zdobycie ufności zamawiających, którzy chcą się zdecydować na przeprowadzenie postępowania w ten sposób. Witold Słowik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju zaznacza, iż obawy przed PPP są wciąż duże. Dlatego też celem resortu będzie jasne określenie wizji, działań i preferencji na szczeblu państwowym w tym zakresie.

Źródło: Portal Samorządowy

 

08.03.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE