Strona główna » Wiedza » Wydarzenia » Konferencja „Dobre praktyki, SIWZ w zamówieniach publicznych w sektorze sprzątania”

Konferencja „Dobre praktyki, SIWZ w zamówieniach publicznych w sektorze sprzątania”

16.02.17

Generowanie oszczędności dzięki outsourcingowi przy jednoczesnym stosowaniu dobrych praktyk przetargowych to tematy Konferencji „Dobre praktyki, SIWZ w zamówieniach publicznych w sektorze sprzątania”, która odbędzie się w Warszawie w trakcie Ogólnopolskich Dni Czystości 2017 organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Czystości.

articleImage: Konferencja „Dobre praktyki, SIWZ w zamówieniach publicznych w sektorze sprzątania” fot. Thinkstock

Stosowanie klauzul społecznych w przetargach wpływa na lepszą jakość i profesjonalizację świadczonych usług przy jednoczesnym zapewnieniu godnego życia i wynagrodzenia pracownikom. Niestety zamawiający nie korzystają z nich często w prowadzonych postępowaniach.

Jak wynika z opinii Instytutu Zrównoważonych Zamówień Publicznych do „Krajowego Planu Działań w zakresie zrównoważonych zamówień publicznych na lata 2017-2020”, jedynie w 4,08% przetargów zastosowano klauzule społeczne. 

To, w jaki sposób zamawiający może wprowadzać klauzule społeczne w przetargach stosując Dobre Praktyki, przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności jest tematem Konferencji „Dobre praktyki, SIWZ w zamówieniach publicznych w sektorze sprzątania”. Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia 2017 r. w trakcie Ogólnopolskich Dni Czystości 2017 w Warszawie. Organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Czystości.

Celem Dobrych Praktyk jest najpełniejsze wykorzystanie możliwości, które zamawiający otrzymuje w przepisach krajowych i unijnych. Ich wykorzystanie zagwarantuje zamawiającym kontrolę nad jakością realizacji zamówienia przy jednoczesnym przestrzeganiu ochrony socjalnej pracowników, równej konkurencji oraz zasad handlu międzynarodowego.

Marek Kowalski, prezes Polskiej Izby Gospodarczej Czystości przekonuje, iż warto stosować klauzule społeczne oraz Dobre Praktyki w przetargach, gdyż zamawiający może otrzymać znacznie wyższą jakość wykonywanych usług przy jednoczesnych oszczędnościach w budżecie.  

Więcej informacji na temat Konferencji znajdziesz TUTAJ >>>

Filip Śledź 16.02.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE