Strona główna » Wiedza » Aktualności » Comarch wygrał przetarg na utrzymanie systemu informatycznego ZUS

Comarch wygrał przetarg na utrzymanie systemu informatycznego ZUS

14.11.17

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wybrał Comarch na firmę, która zajmie się utrzymaniem Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS w kolejnych czterech latach – poinformował we wtorek członek zarządu ZUS ds. informatycznych Krzysztof Dyki.

articleImage: Comarch wygrał przetarg na utrzymanie systemu informatycznego ZUS fot. Thinkstock

ZUS dokonał oceny ofert złożonych w przetargu na utrzymanie KSI ZUS, w którym to najniższą ofertę złożył Comarch, przy dwóch wyższych ofertach konkurentów - Asseco i firmy Atos.

Do tej pory obsługę KSI (Kompleksowy System Informatyczny) ZUS zapewniał jego autor - Asseco (wcześniej Prokom). Umowa minęła 10 października 2017 r.

Przed dwoma miesiącami - po otwarciu ofert złożonych w przetargu - okazało się, że o zlecenie ubiegały się trzy firmy - Atos - zaproponował 430 mln 607 tys. zł, Asseco – 373 mln 996 tys. zł i Comarch – 242 mln 33 tys. zł. Budżet ZUS na ten cel to 373,998 mln zł – podał wówczas rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz.

Po otwarciu ofert prowadzone były jeszcze testy techniczne. Comarch po podpisaniu umowy będzie miał okres przejściowy, w którym będzie przejmował odpowiedzialność za kolejne elementy systemu od Asseco. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

14.11.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE