Strona główna » Wiedza » Analizy i komentarze » Biznes chwali e-faktury w zamówieniach

Biznes chwali e-faktury w zamówieniach

21.05.18

Obowiązek elektronicznego fakturowania w zamówieniach publicznych to dobry pomysł, ale w projekcie potrzebne są poprawki w odniesieniu do terminów wykonania zobowiązań przez zamawiających, innych ustrukturyzowanych dokumentów oraz ochrony danych osobowych - ocenia Business Centre Club.

articleImage: Biznes chwali e-faktury w zamówieniach fot. Thinkstock

W opublikowanej opinii BCC pozytywnie ocenia projekt ustawy o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznych. Jak zauważają jej autorzy, celem regulacji jest ograniczenie lub usunięcie barier występujących w obrocie transgranicznym, w szczególności wynikających z jednoczesnego współwystępowania niejednolitych i niekompatybilnych wymogów prawnych oraz przepisów technicznych dotyczących możliwości fakturowania elektronicznego.

Czytaj: Zamówienia publiczne – będą zmiany w wystawianiu faktur>>

Główną metodą realizacji ma być zobowiązanie organów administracji państwowej w Polsce, w ramach procedur przewidzianych w ustawach prawo zamówień publicznych oraz o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi, do akceptowania przewidzianych w projekcie ustrukturyzowanych faktur w postaci elektronicznej, zgodnych z europejską normą FprEN 16931-1, przy jednoczesnym pozostawieniu wykonawcom decyzji co do stosowania tej formy fakturowania.

Chwaląc projekt BCC proponuje dopracowanie zakresu zastosowania przepisów oraz części jego postanowień, w szczególności w odniesieniu do terminów wykonania zobowiązań przez zamawiających, innych ustrukturyzowanych dokumentów oraz ochrony danych osobowych.

Wypróbuj LEX Zamówienia Publiczne>>

21.05.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE